Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kilka porad jak poprawnie przygotować pliki do druku wielkoformatowego.
 
 Jaka Kolorystyka?
W celu zapewnienia najwierniejszego odwzorowania kolorów na wydruku w stosunku do kolorów na monitorze zalecana jest kolorystyka CMYK. Dotyczy to zarówno wektorów jak i map bitowych. W przypadku dostarczania prac w kolorystyce RGB wydruk może się znacznie różnić od przygotowanego projektu. Kolory dodatkowe np. Pantone zostaną przekonwertowane na najbliższe jakie może uzyskać urządzenie wyjściowe. W celu uzyskania pełnej głębi czarnego zalecane jest użycie proporcji C - 40%, M - 40%, Y - 40%, K - 100%
 Jakie pliki akceptujemy?
Do wydruków wielkoformatowych preferujemy pliki w formacie *.pdf. W przypadku takich plików grafika powinna być przygotowana w skali 1:1 lub 1:10, czcionki powinny być zamienione na krzywe a wszystkie warstwy spłaszczone. Przyjmujemy również pliki otwarte (np. *.cdr, *.psd .*ai, *.indd - Corel do wersji 16, Adobe do wersji CS6) 
 Jaka rozdzielczość?
Do druku wielkoformatowego nie jest wymagana wysoka rozdzielczość. Tutaj kierujemy się zasadą im większy wydruk tym mniejsza rozdzielczość. 
Dla mniejszych wydruków np. naklejki lub druku w jakości foto wystarczy 200, max. 300DPI. Do druku plakatów w zupełności wystarcza rozdzielczość na poziomie 100-150DPI.